Volvo OE1229100
Antal per bil: Säljs per styck
Välkommen till en helt ny Volvo-upplevelse och vår nya hemsida.Läs vår guideFå ett nytt lösenordKontakta oss om du har problem


OE-nummer
Artikelnummer
Ersätter artikelnummer: 1229719
Vi accepterar följande betalningsmetoder
Höger bromsrör till bakaxeln, mellan bromsslang och bromsok, för Volvo 240 och 260. Från årsmodell 1988 gäller passformen bilar utan ABS upp till chassinummer 471317 för 4-dörrars och chassinummer 928357 för 5-dörrars.
DENNA DEL PASSAR
Volvo 240 (1975–1993): bak höger
Volvo 260 (1975–1985): bak höger
Specifikationer
Typ: bromsrör
Position: bak
Sida: höger
Ersätter Volvo OE-nummer: 1277114, 1229719
Vi skickar dina delar snabbt och säkert med spårbar leverans.
Volvo OE1229100
Antal per bil: Säljs per styck
Volvo OE18335
Volvo OE1229350
Volvo OE600111
Volvo OE942336
Så här förekommer Volvo OE 1277114 i originalkatalogerna — plåt, position, var delen sitter och antal per bil.
Volvo 240/260Se hela sortimentet från Volvo 240/260
Den här delen passar följande fordon:
| Katalog | Gäller | Villkor | Pos. |
|---|---|---|---|
| Volvo 240 1988-Bromsrör | 240 series 1988- | Passar utan ytterligare begränsning | 30Se sprängskiss |
| Volvo 240/260 1975-1978Bromsrör | B20 L.H.D · B19,B21 L.H.D · B27 · Högerstyrd | Passar utan ytterligare begränsning | 30Se sprängskiss |
| Volvo 240/260 1979-84Bromsrör | 240-260 series 1979-1984 | Passar utan ytterligare begränsning | 30Se sprängskiss |
| Volvo 240/260 1985-87Bromsrör | 240-260 series 1985-1987 | Passar utan ytterligare begränsning | 30Se sprängskiss |
Volvo OE1277124
Volvo OE1330383
Volvo OE1330382
Volvo OE1229610
Volvo OE1229611
Volvo OE1229612
Volvo OE1229863
Volvo OE1229861
Volvo OE1277118
Volvo OE1277117
Antal per bil: Säljs per styck
Volvo OE1277316
Volvo OE1229347
Antal per bil: Säljs per styck
Volvo OE1229859-60
Volvo OE3530015
Antal per bil: Säljs per styck
Volvo OE1329594
Volvo OE1277112
Volvo OE679364
Volvo OE1277121
Volvo OE3530004
Volvo OE1229614
Volvo OE1229613
Volvo OE1277114